Blog
nábytok z masívu

Nábytok z masívu – poradíme, aký vybrať a prečo

Pri voľbe nového nábytku do interiéru je nielen podstatná jeho funkčnosť, dizajn, ale aj materiál, z ktorého je vyrobený. V súčasnosti na čoraz väčšej popularite naberá opäť masívne drevo, ktoré je mimoriadne univerzálnym materiálom s výnimočnými vlastnosťami oproti plastu či iným kombinovaným materiálom. Na trhu je dostupná široká paleta drevín, v ktorej sa je však niekedy ťažké orientovať. My vám poradíme, ako si vybrať ten správny nábytok z masívu do vášho interiéru!

Čítaj ďalej
Stoličky Eames - alternatívy

V súčasnosti snáď nenájdete známejší kúsok nábytku než stoličky Eames. Hoci sa vám môže zdať, že vám tento názov nič nepripomína, dizajn stoličiek hovorí sám za seba. Jeho minimalistické moderné línie sa stali svetoznámymi po celom svete nielen vďaka ich štýlovosti, ale najmä praktickosti a komfortu, ktorý poskytujú každému v takmer nekonečnej možnosti farebných a tvarových kombinácii.

Čítaj ďalej
Aký nábytok do detskej izby

Nové dieťa v rodine znamená aj potrebu vytvoriť mu bezpečný priestor, kde by mohlo tráviť čas, rásť, študovať a hrať sa, čiže detskú izbu. Tá by mala spĺňať základné kritéria bezpečnosti, kvality, odolnosti, ľahkej údržby, funkčnosti, a samozrejme, aj dizajnu. Výber správnych materiálov a nábytku tak je nie vždy jednoduchou záležitosťou. Aký nábytok do detskej izby teda zvoliť? S našimi praktickými radami zvládne zariaďovanie detskej izby skutočne každý! Čítaj ďalej

Retro nábytok

Chcete si zariadiť príbytok tak, aby zostal „in“ dlhé roky? Hľadáte využitie pre vaše obľúbené staré kúsky nábytku? Túžite si vytvoriť vo vašej domácnosti pohodovú a nostalgickú atmosféru? Vyskúšajte retro nábytok, ktorý každým rokom naberá na čoraz väčšej popularite, a inšpirujte sa našimi radami ako zariadiť akýkoľvek interiér jednoducho a štýlovo. Čítaj ďalej

solitér nábytok

Pod slovom solitér v interiérovom dizajne sa neskrýva nič iné, ako samostatne stojaci kus nábytku. Avšak spomedzi rôznych nábytkových zostáv a sériovo vyrábaných kúskov vyniká tým, že má jedinečný dizajn a odlišuje sa od všetkých ostatných doplnkov v miestnosti. Pritom solitérom môže byť akýkoľvek druh nábytku, preto si solitéry zachovávajú nielen vysokú estetickú hodnotu, ale aj funkčnosť. Čítaj ďalej

Ako sa starať o masívny nábytok

Ako sa starať o masívny nábytok?

Nábytok z masívu je obľúbeným doplnkom interiéru nie len pre jeho vzhľad, ale aj trvácnosť, ktorá zabezpečuje, že niektoré kusy sa dokonca dedia z jednej generácie na druhú. Avšak aby vám takýto nábytok dlho vydržal v perfektnom stave je nevyhnutná aj starostlivosť oň. Ako správne ošetrovať nábytok z masívu? Aké prípravky použiť a čomu sa vyhnúť? Nechajte sa inšpirovať!

Čítaj ďalej
Luxusné svietniky

Luxusné svietniky ktoré musíte mať!

Svetlo je jav, bez ktorého by bol náš život omnoho komplikovanejší. Plní v našom živote nielen praktickú, ale aj dekoračnú funkciu. A s tou je neodmysliteľne späté svetlo sviečok zasadených v mnohorakých svietnikoch. Veď čo lepšie dokáže vyvolať pokojnú, magickú alebo aj romantickú atmosféru než plameň sviečky. Osobité čaro tejto atmosféry doplnia aj luxusné svietniky.

Čítaj ďalej
Retro tabule

Z minulosti do prítomnosti – originálne retro tabule do vášho interiéru

Znova hľadíte na prázdnu stenu pred sebou a rozmýšľate, ako ju jednoducho a efektne oživiť? Hľadáte jedinečný a originálny kúsok, ktorý by nezruinoval vašu peňaženku? Vyskúšali ste už retro tabule? Ak nie, začítajte sa do nasledujúceho článku a zistite, ako zaujímavo skrášliť váš interiér či obchodný priestor. Čítaj ďalej
Loft dizajn - loft nábytok

Loft dizajn – neobmedzujte sa a bývajte vo veľkom

Milujete otvorený priestor? Páčia sa vám priestranné a vzdušné byty plné svetla? Či hľadáte originálne a jedinečné bývanie? Loft dizajn je ten správny pre vás. Nechajte sa očariť krásou priestranných bytov a podkrovného bývania, ktoré ponúka široké možnosti využitia a zariaďovania.

Čítaj ďalej
Industriálne svietidlá

Industriálne svietidlá

Kto by nechcel mať vo svojom byte či dome jedinečný a originálny kúsok? Svietidlo v dizajne, ktorý si na náš trh ešte len nachádza cestu, ale v zahraničí už ide o horúci trend? Módne industriálne svietidlá sú skvelou možnosťou ako oživiť váš interiér. Zároveň sa svietidlá v industriálnom štýle vďaka svojmu jedinečnému dizajnu stanú objektom záujmu každej vašej návštevy. Nenechajte si ujsť príležitosť ako urobiť váš príbytok jedinečným!

Čítaj ďalej