Blog
rustikálny nábytok

Rustikálny nábytok

Už desaťročia prináša rustikálny nábytok pohodlie a atmosféru pokoja do mnohých domácnosti po celom svete. Jeho základom je využitie prírodných materiálov a teplých, hrejivých farieb, ktoré sú nielen ľahko kombinovateľné, ale dokážu zútulniť akýkoľvek interiér. Zistite aj vy, ako si zariadiť svoje bývanie v rustikálnom štýle a inšpirujte sa našimi praktickými radami a typmi.

Čítaj ďalej
stpôl ktorý rastie s dietatom

Písací stôl, ktorý rastie s dieťaťom

Každý školák potrebuje svoj malý písací kútik, ktorý mu poskytne priestor na napísanie domácich úloh a prípravu do školy. Avšak, čo keď naši najmenší rastú príliš rýchlo? Keď stolík nestačí a dieťa je už naň príliš veľké, nemusíte vymieňať hneď celý kus nábytku. Výrobcovia mysleli aj na vás a vytvorili rastúce písacie stolíky, ktoré sa prispôsobia rôznej výške vášho dieťaťa.

Čítaj ďalej
Vidiecky nábytok

Vidiecky nábytok

Hľadáte nábytok, ktorý prinesie do vášho príbytku teplo domova? Nelipnete na presnosti a máte radšej originalitu? Práve pre vás je vhodný vidiecky nábytok, ktorý do každého interiéru prináša nádych prírody a umožňuje tak vytvoriť tú pravú domácu pohodu. Navyše sa neriadi striktnými pravidlami, a tak zariaďovať svoj dom či byt vidieckym nábytkom zvládne naozaj každý! Čítaj ďalej
nábytok z masívu

Nábytok z masívu – poradíme, aký vybrať a prečo

Pri voľbe nového nábytku do interiéru je nielen podstatná jeho funkčnosť, dizajn, ale aj materiál, z ktorého je vyrobený. V súčasnosti na čoraz väčšej popularite naberá opäť masívne drevo, ktoré je mimoriadne univerzálnym materiálom s výnimočnými vlastnosťami oproti plastu či iným kombinovaným materiálom. Na trhu je dostupná široká paleta drevín, v ktorej sa je však niekedy ťažké orientovať. My vám poradíme, ako si vybrať ten správny nábytok z masívu do vášho interiéru!

Čítaj ďalej
Stoličky Eames - alternatívy

V súčasnosti snáď nenájdete známejší kúsok nábytku než stoličky Eames. Hoci sa vám môže zdať, že vám tento názov nič nepripomína, dizajn stoličiek hovorí sám za seba. Jeho minimalistické moderné línie sa stali svetoznámymi po celom svete nielen vďaka ich štýlovosti, ale najmä praktickosti a komfortu, ktorý poskytujú každému v takmer nekonečnej možnosti farebných a tvarových kombinácii.

Čítaj ďalej
Aký nábytok do detskej izby

Nové dieťa v rodine znamená aj potrebu vytvoriť mu bezpečný priestor, kde by mohlo tráviť čas, rásť, študovať a hrať sa, čiže detskú izbu. Tá by mala spĺňať základné kritéria bezpečnosti, kvality, odolnosti, ľahkej údržby, funkčnosti, a samozrejme, aj dizajnu. Výber správnych materiálov a nábytku tak je nie vždy jednoduchou záležitosťou. Aký nábytok do detskej izby teda zvoliť? S našimi praktickými radami zvládne zariaďovanie detskej izby skutočne každý! Čítaj ďalej

Retro nábytok

Chcete si zariadiť príbytok tak, aby zostal „in“ dlhé roky? Hľadáte využitie pre vaše obľúbené staré kúsky nábytku? Túžite si vytvoriť vo vašej domácnosti pohodovú a nostalgickú atmosféru? Vyskúšajte retro nábytok, ktorý každým rokom naberá na čoraz väčšej popularite, a inšpirujte sa našimi radami ako zariadiť akýkoľvek interiér jednoducho a štýlovo. Čítaj ďalej

solitér nábytok

Pod slovom solitér v interiérovom dizajne sa neskrýva nič iné, ako samostatne stojaci kus nábytku. Avšak spomedzi rôznych nábytkových zostáv a sériovo vyrábaných kúskov vyniká tým, že má jedinečný dizajn a odlišuje sa od všetkých ostatných doplnkov v miestnosti. Pritom solitérom môže byť akýkoľvek druh nábytku, preto si solitéry zachovávajú nielen vysokú estetickú hodnotu, ale aj funkčnosť. Čítaj ďalej

Ako sa starať o masívny nábytok

Ako sa starať o masívny nábytok?

Nábytok z masívu je obľúbeným doplnkom interiéru nie len pre jeho vzhľad, ale aj trvácnosť, ktorá zabezpečuje, že niektoré kusy sa dokonca dedia z jednej generácie na druhú. Avšak aby vám takýto nábytok dlho vydržal v perfektnom stave je nevyhnutná aj starostlivosť oň. Ako správne ošetrovať nábytok z masívu? Aké prípravky použiť a čomu sa vyhnúť? Nechajte sa inšpirovať!

Čítaj ďalej
Luxusné svietniky

Luxusné svietniky ktoré musíte mať!

Svetlo je jav, bez ktorého by bol náš život omnoho komplikovanejší. Plní v našom živote nielen praktickú, ale aj dekoračnú funkciu. A s tou je neodmysliteľne späté svetlo sviečok zasadených v mnohorakých svietnikoch. Veď čo lepšie dokáže vyvolať pokojnú, magickú alebo aj romantickú atmosféru než plameň sviečky. Osobité čaro tejto atmosféry doplnia aj luxusné svietniky.

Čítaj ďalej