Luxusné svietniky

Luxusné svietniky ktoré musíte mať!

Luxusné svietniky ktoré musíte mať!

Svetlo je jav, bez ktorého by bol náš život omnoho komplikovanejší. Plní v našom živote nielen praktickú, ale aj dekoračnú funkciu. A s tou je neodmysliteľne späté svetlo sviečok zasadených v mnohorakých svietnikoch. Veď čo lepšie dokáže vyvolať pokojnú, magickú alebo aj romantickú atmosféru než plameň sviečky. Osobité čaro tejto atmosféry doplnia aj luxusné svietniky.

Prečo siahnuť po sviečkach vo svietnikoch?

Luxusný svietnik - čierny

Pri myšlienke na svietniky sa nám neodmysliteľne vybavia sviečky. Vysoké, nízke či čajové alebo väčšie kahance – všetky potrebujeme niekde uložiť. Očividná je estetická rovina, ale zamysleli ste sa už nad bezpečnosťou?
Sviečky ponechané bez dozoru predstavujú obrovské riziko požiaru. To isté platí, ak sú nesprávne umiestnené. Na horľavých a ľahko taviteľných povrchov (ako napríklad niektoré druhy plastov) môžu spôsobiť obrovské problémy a škody.

 

Rozžeravený kovový obal čajovej sviečky ľahko roztopí plastovú podložku alebo naruší lakovú vrstvu, čo sa môže v konečnom dôsledku prejaviť na znehodnotení nábytku. Vznikajú totiž na ňom nepekné spáleniny a natavené miesta. Zároveň manipulácia so sviečkami bez svietnika je veľmi náročná. Ide v prvom rade o vysokú teplotu ich plastových a kovových obalov, v ktorých sa niektoré druhy v štandarde predávajú ako čajové sviečky alebo kahance.

Ďalšie nebezpečenstvo predstavuje vosk. Ľahko odkvapne zo sviečky pri jej premiestňovaní, spôsobí popálenie. Alebo stečie po okrajoch sviečky a zašpiní povrchy, ak nepoužijete svietnik. Vosk je pomerne ťažko odstrániteľný, na tkaninách zanecháva mastné fľaky náročné na vypranie, to isté platí o nábytku, podlahe či iných povrchoch.

Krása a elegancia – luxusné svietniky

Okrem nevyhnutnosti svietnikov pre vyššiu bezpečnosť pri manipulácií so sviečkami majú aj estetickú funkciu. Už dávno neplatí, že svietniky musia byť nevzhľadné porcelánové misky alebo obyčajné sklené poháre. Ľudia už v minulosti poznali a využívali nádherne zdobené svietniky ako praktický a zároveň zaujímavý bytový doplnok. Dnes tomu nie je inak. Nemusíte sa pri tom obávať, že jediné, čo vás pri predstave luxusného svietniku napadá je tradičný mnohoramenný strieborný svietnik.

Doba pokročila tak ako návrhy dizajnérov, luxusné svietniky dnes existujú v mnohých variáciách a sú vyrobené s použitím najrôznejších materiálov, vrátane matných či lesklých kovov a medi. Medze sa nekladú ani sklu či prírodným materiálom ako je drevo.

Moderný dizajn luxusných svietnikov zabezpečí, že sa budú hodiť do vašich domov či príbytkov, ktoré sú zariadené v minimalistickom, industriálnom alebo podobnom štýle.

luxusné svietniky - sviečky - medený svietnik

Romantika si žiada svietniky

Nemusia zúfať ani milovníci romantiky. Na trhu sa nachádza dostatok typov a rôznych dizajnov luxusných svietnikov, a tak zapadnú skutočne všade. Stačí si zvoliť správny druh, ktorý bude ladiť s ostatnými doplnkami v byte. Pokiaľ siahnete po masívnejšom svietniku, môže byť aj v mierne odlišnom štýle ako zvyšok nábytku (najmä pokiaľ sa pri zariaďovaní riadite heslom: menej je viac). Stačí potom jediný kus, ktorý na seba strhne to správne množstvo pozornosti.
Pokiaľ si vyberiete drobnejšie svietniky, pokojne ich na parapet či komodu môžete umiestniť hneď niekoľko, najlepšie v rôznych veľkostiach.

Ako bývať luxusne? Doplnky!

luxusný svietnik PURLEY
luxusný svietnik PURLEY

Ak sa vám páči luxusný štýl bývania, ale myslíte si, že je príliš nákladný, môžete byť na omyle. Kľúč zariaďovania v luxusnom štýle nespočíva ani tak v obrovskom množstve drahého nábytku a doplnkov, ako ich správneho skombinovania, pričom prezdobený a preplnený byt či dom obvykle vyznie lacno a nevkusne.

Stačí, ak si do miestnosti zvolíte jeden masívnejší centrálny kus nábytku (napr. v spálni posteľ) a doladíte k nemu doplnky. Prikrývka, vankúše, dekorácie, ku ktorým bezpochyby patria luxusné svietniky. Veď čo dodá miestnosti väčšiu atmosféru a nádych luxusu než plameň sviečky? Nezabudnite pri zariaďovaní bytu či domu siahnuť po správnych svietnikoch.

Nemusíte sa ani báť minimalistického dizajnu či kovových prevedení – kombinácia s ornamentmi a iným zdobenými dekoratívnymi doplnkami vytvorí ten správny dojem. Siahnite preto po svietnikoch zo skla či kovu, ktoré je jednoduché kombinovať a obmieňať podľa nálady. Získate tak nadčasový interiér, ktorý tak ľahko nevyjde z módy a bude vás očarovať po dlhé roky.

Ako si vybrať vhodný svietnik?

Každého fantázia je iná, takisto aj vkus a predstavy o vysnívanom bývaní. Preto by aj svietniky mali byť nakombinované podľa štýlu miestnosti a výsledného efektu, ktorý chcete dosiahnuť.

Pokiaľ potrebujete oživiť fádnu bielu miestnosť nie je nič lepšie ako vybrať kontrastné svietniky v tmavších farbách. Najlepšie je siahnuť po mohutnejších kusoch, ktoré rozmiestnite na stolíky, parapety. V prípade vysokých a mohutných svietnikov ich pokojne postavte do rohu miestnosti alebo ku operadlu pohovky a použite do nich masívnu sviečku.

Ak sa snažíte o zútulnenie priestoru či máte radi vintage štýl a romantiku, hodia sa pre vás práve pastelové a svetlé farby. Top trendom je, samozrejme, biela. K dispozícií je veľmi veľa materiálov od keramiky po sklo. Ak máte radi teplé prírodné materiály určite siahnite po dreve. Nezabudnite ani na vhodné umiestnenie – stolíky, parapety, kozubová rímsa či poličky na knihy sú viac ako ideálne. Nešetrite počtom kusov, najmä ak chcete vytvoriť príjemnú a magickú atmosféru.

svietnik mostery  

Zlákal vás bohémsky štýl? Aj tu je riešenie. Viaceré svietniky sa vyrábajú v kombinácií mnohých materiálov a v tých najoriginálnejších tvaroch. Stačí si len vybrať. Pre milovníkov originality a jedinečnosti sú vhodné najmä netradičné kombinácie materiálov ako keramika so sklom, rôzne zdobené svietniky či využite drotárskej techniky pri ich výrobe a zdobení. Získate tak nie len luxusný, ale aj veľmi neopakovateľný kúsok do vášho bytu či domu.

Moderný štýl? Aj ten pozná svietniky. Svetlo sviečky nie je výsadou iba romantikov. Kombinácie kovov, ich matného a lešteného povrchu je to pravé, čo sa hodí do ultra moderne zariadených príbytkov. svietnik lampášNezabudnite aj, že správne zvolený svietnik spríjemní tiež kanceláriu či pracovňu.
V tomto prípade zvoľte najmä celokovové minimalistické kusy v neutrálnych farbách. Pokiaľ máte radi experimentovanie, vyberte si jasné lesklé kovy ako meď.

 

Aj exteriér patrí svietnikom. Večerné posedenie na zimnej záhrade či terase nie je to práve orechové bez svetla sviečok. Zvlášť efektné sú veľké sklenené lampáše, ktoré môžete pokojne postaviť aj samostatne na zem.
Na stôl a poličky sa hodia menšie lampášiky, prípadne iné typy svietnikov. Je to len na vás.

 

Luxusné svietniky – vyberáme pre vás

Neviete sa zorientovať v obrovskej ponuke luxusných svietnikov? Vybrali sme pár jedinečných a ikonických kusov, ktoré vám uľahčia rozhodovanie a ukážu, že luxusné svietniky sa hodia skutočne všade.

strieborný svietnik - tvar mušla
Seastell
 

Šum mora
Neviete sa rozhodnúť pre ideálnu dekoráciu vhodnú pre milovníkov mora, slnka a leta? Čo tak svietnik SEASTELL v tvare elegantnej mušle? Vďaka svojmu dizajnu a striebornej farbe zapadne do akéhokoľvek interiéru od ultra moderného po klasický. Svietnik šum mora – SEASTELL

 
luxusné svietniky - Alto
Alto M
 

Strhne pozornosť
Hľadáte efektnú dekoráciu do svojej obývačky či spálne? Chcete, aby bola zároveň účelná, minimalistická a vkusná? Rozhodne siahnite po vysokých svietnikoch ALTO M. Nezabudnite ani na aromatické sviečky, ktoré vytvoria tú správnu atmosféru. Široký výber svietnikov

svietnik - medená farba
svietnik Glamour

Rozžiari večer
Príjemné posedenie na terase? Bez svietnikov GLAMOUR sa to nezaobíde. Klasické prevedenie v podobe veľkého lampáša – lucerny nikdy nezostarne. Navyše čisté a hladké línie predurčujú tento svietnik na nový nadčasový kúsok vašej domácnosti, z ktorého sa budete tešiť ešte dlhé roky. Svietnik GLAMOUR v medenej farbe

svietnik sisley strieborný
Sisley

Aj pracovňa si zaslúži pozornosť
Pokiaľ si prajete zútulniť neosobný pracovný priestor kancelárie alebo pracovne, vsaďte na jemné, nevtieravé doplnky ako sú svietniky. Najlepšie je, ak sú z kvalitných materiálov a v neutrálnych farbách ako svietniky SISLEY. Jemný dizajn nenaruší formálnosť miestnosti, ale, naopak, ju urobí komfortnejšou.

svietnik kamerun
Kamerun
 

Jedinečnosť
Neuspokojíte sa priemernosťou? Chcete neopakovateľný kúsok, ktorý všetkým vyrazí dych? Stavte na neobvyklý dizajn a kombináciu materiálov. Kov je veľmi tvárny a v kombinácii so svetlom plameňa sviečky pôsobí skutočne unikátne. Vyskúšajte svietnik KAMERUN. Luxusné svietniky pre váš dom či byt